Annenin ve bebeğin doğum öncesinden başlayıp 4 yaşa kadar uzanan süreçteki tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir internet sitesi ve mağazalar zinciri olan ebebek, yeni projelerle ebeveynleri mutlu etmeyi başarıyor.

Doğum öncesi veya sonrasında bebeğiyle evinde daha fazla vakit geçirmek isteyen anneleri çalışma hayatına yeniden dahil etmek ve blog yazarlığı alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere ilgili eğitimi ve teknik desteği vermek amacıyla yola çıkan ebebek’in bu özel projenin koordinatörlüğü Digibus Ajansı tarafından yapıldı.

blogger-akademi-e-bebek

ebebek Blogger Akademi Proje İçeriği:

ebebek Dijital Pazarlama Müdürü Zafer Kavaklı proje hakkında “İçerik pazarlaması, dijital pazarlama içerisindeki önemini yıldan yıla arttırdı. Bu trendi yakalamak isteyen anne adaylarına ve annelere bu konuda yardımcı olabilmek, bir blog sahibi olmalarını sağlamak bizim için çok önemliydi. Eminim ki, hem onların hayatına hem de şirket olarak bizlere katma değer sağlayacak bir proje olacak.” dedi.

5 hafta boyunca, içerik stratejisi, seo, wordpress, html, css gibi birçok konunun işlendiği eğitimde adaylara bir yandan da çeşitli ebebek ürünleri hediye edilerek, inceleme yapma fırsatı sunuldu.

Blogger Akademi katılımcılarının domain çözümü Atak Domain, WordPress Cloud Hosting çözümü ise Markum Hosting tarafından sağlandı. SEO eğitimlerini ise AMNET’te Programatic Solution Manager olarak çalışan eski iProspect çalışanı Onur Özcan verdi.

Ayrıca, Uz. Klinik Psikolog Gözdem Özdem Süper Anne Sendromu & Mükemmel Anne Sendromu konulu bir seminer vererek, modern çağda annelikle beraber gelen tehditler hakkında anneleri bilgilendirdi.

Ücretsiz düzenlenen ve blog yazarlığı konusunda kendini geliştirmek isteyen 40 blogger adayın katıldığı eğitimi başarıyla bitiren adaylar sertifikalarını ebebek Pazarlama Direktörü Sevda Tarcan Demir’den aldı.

Peki, eğitimler bittikten sonra süreç nasıl devam edecek?

Adaylar ebebek Pazarlama ekibiyle de tanıştırıldı ve bundan sonraki süreçlerde de ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilecek ve kendi blog sayfaları için özel içerikler oluşturma fırsatı yakalayabilecekler.

Ürün incelemeleri için blogger anneler ve ebebek ekibi sürekli iletişim halinde kalacak. Ayrıca e-bebek 1 yıl boyunca anne-bebek blogger adaylarına teknik destek vermeye devam edecek.

Özet:

  • Blog yazarlığı alanında kendini geliştirmek isteyen kişilere ilgili eğitimi ve teknik desteği vermek amacıyla yola çıkan ebebek, Blogger Akademi projesi kapsamında ilk mezunlarını verdi.
  • Projenin koordinatörlüğü Digibus Ajansı tarafından yapıldı.
  • Blogger Akademi katılımcılarının domain çözümü Atak Domain, WordPress Cloud Hosting çözümü ise Markum Hosting tarafından sağlandı.
  • e-bebek 1 yıl boyunca anne-bebek blogger adaylarına teknik destek vermeye devam edecek.

Kaynak: