Birbirimize Verebilebileceğimiz En Güzel Hediye

Bu sene sevgililer günün benim için ayrı bir anlam taşıyor. 20’li yaşlarımdan beri hayatımın vazgeçilmez bir parçası sevgili eşim ve ben bir bebek bekliyoruz. Birbirimizi büyüttük şimdi de sıra hayırlısyla bebeğimizde, bu şimdiden anlatması güç tarifsiz bir mutluluk:)

Birbirimize verebileceğimiz bu en güzel hediyeye kavuşmak için gün sayıyor, bir yandan gelecekle ilgili hayaller kuruyoruz. İyi birer ebeveyn olmak için bebek bakımı ve gelişimi kitaplar okuyup, seminerlere katılıyor ve çoçuk sahibi olan sevdiklerimizin tavsiyeleri dinliyoruz.

bu-sevgililer-gunu-bambaska-2

Sevgililer Günü Neler Yapabiliriz?

Hediyeler, çiçekler, özel günlerde çıkılan yemekler, seyahatler uzun lafın kısası küçük – büyük sürprizler elbette kulağa hoş geliyor ama önemli olan o günden aklında kalanlar. Bizim için önemli olan iki şey, her güne anlam katabilmek ve o günün sana hissettirdiklerinin olumlu olması.

Sevgililer gününde de diğer günlerde olması gerektiği gibi eşler birbirini mutlu etmeli. Minik problemler çıktıkça, sakin kalıp güne olumlu tarafından bakmayı öğrenebilmeli ve beraber çözüm üretmeli. Bir de her iki tarafta bir şeyi yapmış olmak için değil de gerçekten hissederek yapmalı. İnancım gerçek olan her anın akıllarda kalıcılığının da yüksek olduğu yönünde. Hayat sizce de topladığımız anılardan ibaret değil mi?

Biz kadınlar zaman zaman her şeyi beylerden bekleyebiliyoruz. Özellikle konu özel günleri nasıl geçirmeyi planlamak olduğunda. Eğer plan yapma kısmını beylere bırakırsak, konunun netleşmesi biraz zaman alabiliyor. Aslında, konuyu devralıp planı yapmak da hiç de kötü bir fikir değil 😉

Yapabileceklerimizin ise inanın hiçbir sınırı yok. Klasik ama keyifli akşam evde hazırlanan bir yemek, doğada başbaşa geçirebileceğiz romantik dakikalar, her zaman almak isteyip de bir türlü fırsat yaratamadığınız o seramik kursu, beraber katılacağız kültürel bir aktivite ya da sosyal sorumluluk projesi, hiç tanımadığınız birilerine beraber yapacağınız bir yardım, eşinizin hep katılmak istediği ama bir türlü hipsterlardan yer bulamadığı Kars Doğu Ekspresi gidiş – dönüş tren bileti vb sizin türetebileceğiniz bir dolu aktivite… Bakın aktivite diyorum, deneyim diyorum, bir hediye demedim.

bu-sevgililer-gunu-bambaska-3

Bizim Planlar Nasıl?

Bizim de bu sene planımız da karlar altında olmayı pek seven memleketim Bolu’ya gitmek. Eşsiz doğası, benzersiz dokusuyla bizleri kendine hayran bırakan nefes aldığımı hissettiğim benzersiz şehrim Bolu, eminim bize güzel bir karşılama hazırlıyordur.

Aslında kamp yapmayı çok seven bir çiftiz fakat hamileliğim sebebiyle eşimi pek ikna edemedim. Onun da aklı takılmayacak orta bir plan yaptık ama yine doğayla başbaşa, sade, sessiz ve huzur dolu…

Sizin planlarınız neler? Paylaşmanız dileğiyle…

Sevgiyle kalın:)